Aktualności

Rada Naukowa uczciła Jubileusz 80-lecia prof. Kisielnickiego

W dniu 28. listopada 2019 r. w Warszawie, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się uroczystość jubileuszu 80. urodzin prof. Jerzego Kisielnickiego, członka-założyciela Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

W uczczenie tego wspaniałego Jubileuszu włączyła się także Rada Naukowa PTI. Stosowny list gratulacyjny odczytał Jubilatowi osobiście przewodniczący Rady, prof. Zdzisław Szyjewski.

Tego samego dnia odbyło się dziewiąte posiedzenie Rady III kadencji. Szczegóły na stronie sprawozdań.

 

Wręczono Nagrody Laureatom Konkursu na Najlepszą Polską Książkę Informatyczną 2019 roku

14 września 2019 r. w Białymstoku wręczenia nagród laureatom tegorocznej edycji Konkursu Polskiego Towarzystwa Informatycznego na Najlepszą Polską Książkę Informatyczną 2019 roku.  

 

Laureaci Konkursu 2019 

 

Nabór zgłoszeń na przyszłoroczną edycję Konkursu rozpocznie się w styczniu 2020 r. Zapraszamy do zgłoszeń Autorów i Wydawców szczególnie wartościowych polskich publikacji książkowych z zakresu informatyki i jej zastosowań, które zostały wydane nie wcześniej niż w 2019 roku.

 

Rada Naukowa obradowała w Białymstoku

Dnia 13.9.2019 r. w Białymstoku odbyło się 8. posiedzenie Rady Naukowej III Kadencji. Poświęcono je ustaleniom dot. konkursu na Książkę Informatyczną Roku 2020 i problemom certyfikacji informatycznej.

Szczegóły na podstronie sprawozdań RN.

Konkurs na Najlepszą Informatyczną Książkę Roku 2019 rozstrzygnięty

Kapituła Konkursu Polskiego Towarzystwa Informatycznego na Najlepszą Polską Książkę Informatyczną 2019 roku na swoim posiedzeniu 16 maja 2019 r. w Warszawie dokonała wyboru laureatów tegorocznej edycji.

 

W kategorii publikacji popularnonaukowych i podręczników nagrodę główną przyznano książce Tomasza Idziaszka, Krzysztofa Diksa, Jakuba Łąckiego i Jakuba Radoszewskiego pt. Przygody Bajtazara. 25 lat Olimpiady Informatycznej. Wybór zadań wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN.

Zdecydowano także o przyznaniu dwóch równorzędnych wyróżnień dla książek: Trendy cywilizacji informacyjnej. Nowy technototalitarny porządek świata autorstwa Jacka Janowskiego wydanej przez wydawnictwo Wolters Kluwer Polska oraz Cyberkolonializm. Poznaj świat cyfrowych przyjaciół i wrogów autorstwa Krzysztofa Gawkowskiego wydanej przez wydawnictwo Helion. 

W kategorii publikacji naukowych Kapituła Konkursu zdecydowała o odstąpieniu od przyznania nagrody głównej. Przyznano jedno wyróżnienie: dla książki Karola Kuczery pt. Wirtualizacja organizacji wydanej nakładem Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Szczecińskiego.

 

 

Nagrodzonym i wyróżnionym w tegorocznym Konkursie Autorom i Wydawcom serdecznie gratulujemy!

Ufundowane przez PTI nagrody zostaną uroczyście wręczone w Białymstoku 14 września 2019 r.